පොදුජන පැතුම වපුරන රන්කෙත

ත්‍රස්තවාදයට එරෙහිව සටන් වදින ලොව පුරා රාජ්‍යන්ට ඔබගේ නායකත්වය…

සිව් දින සංචාරයක් සඳහා පාකිස්ථානයට පැමිණි හිටපු ජනාධිපති හා සෙනෙට් සභිකයන් අතර හමුවීමක් අද (21 ) පස්වරුවේ පාකිස්ථානයේ ඉස්ලාමාබාද් සෙනේට් සභාවේ දී පැවැත්විණි.
මහින්ද රාජපක්ෂ ජනධිපතිතුමන් ප්‍රමුඛ ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ නියෝජිත පිරිස පාකිස්ථාන සෙනෙට් සභාවේ සේනාතර් නුෂාඩ් සදිකි සභාපතිනිය, සේනාතර් සයිඩ් ශිබිල් ෆරාශ්, සේනාතර් කරීම් අහමඩ් ක්වාජා ප්‍රමුඛ නියෝජිත පිරිස මුණගැසීම ශ්‍රී ලංකා පාකිස්ථාන මිත්‍රත්වය වඩාත් තහවුරු කරන්නක් විය.
පොදුරාජ්‍ය මණ්ඩලයෙන් පාකිස්ථානය නෙරපා හැරීමට සඳහා ගනු ලබු උත්සාහයට එරෙහිව මහින්ද රාජපක්ෂ ජනධිපතිතුමන් තිනිව සටන් වැදුණු ආකාරය, එකී යෝජනාව පරාජය කල ආකාරයත් ගවුරවයෙන් සිහිපත් කළ සෙනෙට් මන්ත්‍රීවරුන්‌ ශ්‍රී ලංකාවට සාක් කලාපයට පමණක් නොව ත්‍රස්තවාදයට එරෙහිව සටන් වදින ලොව පුරා රාජ්‍යන්ට නායකත්වය නැවත ලබා දීම සඳහා මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිදුන්ට දෙවියන්ගේ ආශිර්වාදය නොඅඩුව ලැබේවායි ප්‍රාර්ථනා කළහ.
මෙම සාකච්ඡාවට පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන් වන විමල් වීරවංශ, ඩලස් අලහප්පෙරුම, හිටපු විදේශ අමාත්‍ය ජී එල් පීරිස් යන මහත්වරුන් එක්වී සිටියේය.

UA-92200809-1