පොදුජන පැතුම වපුරන රන්කෙත

ජනාධිපති රාජපක්ෂ ඉස්ලාමාබාදයේ පකිස්ථානය ස්මාරකය නැරබීම

දේශීය මෙන්ම ජාත්‍යන්තර එල්ල වන බාධක හමුවේ නොසැලෙස ප්‍රතාපවත් නායකත්වය….
ශ්‍රී ලංකාව නමැති පුංචි රට, සුවිසල් ලොව තුළ ඉහළට ඔසොවා තැබීමට ක්‍රියාකළ ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා තමන් උපන් රට වෙනුවෙන් කළ හැකි අමරණීය මෙහෙවර ඉටුකර තිබේ. එතුමා ජනාධිපති තනතුර දක්වා පැමිණි ගමන් මඟ රෝස මල් යහනාවක් මතින් නොවන අතර විවිධ දුක් කම්කටොළු මැදින් පැමිණි ජයග්‍රාහී ගමනක් බව කිව යුතුය. දේශීය මෙන්ම ජාත්‍යන්තර වශයෙන් එල්ල වන බාධක හමුවේ නොසැලෙස මේ ප්‍රතාපවත් නායකත්වය අඳුරු වළාවන් යටින් පායන රිදී රේඛාවක් වන්නේය…..
අද යහපාලනය නායකයන් අගාධයට රැගෙන යන අපේ පුංචි රට, එදා මෙන් නැවතත් සුවිසල් ලොව තුළ ඉහළට ඔසොවා තැබීමට, ජනතා විශ්වාසයෙන් රට භාරදීමට ලාංකික ජනතාවගේ ආදරය දිනාගත් ප්‍රතාපවත් නායකයා සමග එක් වෙමු….
____________________________________________
සිව් දින සංචාරයක් සඳහා පාකිස්ථානයට පැමිණි හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමා ඉස්ලාමාබාදයේ “පකිස්ථානය ස්මාරකය” නැරබීමට 2017 ජූනි 22දා අවස්ථාවක් ලැබුණි. පකිස්ථානයේ ඉස්ලාමාබාද් නගරයේ පිහිටි ජාතික අනුස්මරණ “පකිස්ථානය ස්මාරකය”, රටෙහි පළාත් හතරක් සහ ප්‍රදේශය තුනක් සංකේතවත් කරයි. පකිස්තානු ගෘහ නිර්මාණ ශිල්පියා අරිෆා මසුධා විසින් නිර්මාණය කරන ලද ස්මාරකය වසර තුනකට ආසන්න කාලයක්‌ ඉදිකිරීම කටයුතු සිදුකර, 2007 මාර්තු 23 වැනිදා ආරම්භ කරන ලදී. ස්මාරකය මලක හැඩයට තනා ඇත, මල් පෙති හතර පාකිස්තානයේ: බලුකිස්තාන්, කුබෙර් පඛ්තුන්ක්වා, පන්ජාබ් සහ සින්ද් පළාත් සංකේතවත් වන අතර ඉතිරි පෙති තුන ගිල්ගිට් බල්තිස්ථාන්, අසාද් කාෂ්මීරයේ හා ගෝත්රික කලාපය නියෝජනය කරයි. මෙම ස්මාරකය පකිස්ථානු නිදහස් අරගලයට තම ජීවිතය පූජා කළ එම ජනතාවගේ වීරත්වයේ සමරයි.

UA-92200809-1